CZ
EN
HU
SK

Chci vědět více informací
Hlavní strana > Školení > ICSM

Agile a Scrum

Kategorie: Projektový management
Nevyhovuje vám žádný z vypsaných termínů?
Navrhněte si vlastní.
Poptat
Workshop je praktickou ochutnávkou agilních metodik a Scrum procesu. V jeho průběhu se naučíte porozumět klíčovým prvkům agilních technik a postupů. Získáte přehled o odlišnostech mezi klasickým a agilním vedením projektů, jak vzniká hodnota při použití agilních technik a proč jsou agilní techniky důležité. Získáte základní představu o práci Scrum Mastra a člena agilního týmu.

Na množství praktických cvičení a ukázkách si vyzkoušíte průběh projektů metodikou Scrum, aplikaci klíčových postupů, netradiční způsoby plánování anebo vedení projektové dokumentace a reportingu. Zjistíte, jak se formuje agilní tým, řídí jeho směřování a jak se projevuje jeho dynamika. Naučíte se reagovat na změny a nebát se jich. V teoretické části Vám ukážeme, kdy je Scrum vhodné použít, jaké jsou výhody a omezení a jaká je náplň práce všech rolí.
 • Tento workshop je akreditovaný organizací Scrum Alliance a naplňuje požadavky dvou elementů CSD (Certified Scrum Developer): Úvod do Scrum a Elective.

Při interních kurzech se snažíme dosáhnout maximálního přínosu pro zákazníka a proto připravujeme kurz po předchozí diskusi s managementem organizace na míru. V kurzu tak můžeme zohlednit specifika organizace. 

Typický program kurzu:

 
 • Historie agilních technik
 • Úvod do metodiky Scrum
 • Řízení změn ve Scrumu (a typické chyby)
 • Plánování a odhadování
 • Co jsou User Stories a jak s nimi pracovat
 • Role a odpovědnosti, úloha Scrum Mastra
 • Vytváření multi-znalostního týmu
 • Scrum ve Vaší organizaci
 • Úloha managementu ve Scrumu 

Corporate edition

 • Možnost prodloužit splatnost faktur dle VOP až na 60 dnů.


Co o kurzu řekli účastníci?


"It was a great presentation and I would definitely look more deeply inot exploring the Scrum process".
Adam Berka, Wunderman, Czech Republic

"It was very beneficial for me, I didn't have much knowledge about Scrum and agile. Unfortunately I think it is not possible to applycate it to our company, but I will try to use some techniques in my projects".
Dominik Hons, Wunderman, Czech Republic

"I liked the interactivity of the course, it was well-organized"
Hungary

"The course was really great, it was a much needed session, filling a gap in knowledge"
Szabolcs Eötvös, XAPT, Hungary

"Overall I think the training gave useful insights on the Agile methodology. There tends to be a lack of understanding about the methodology and even the term "agile" but the instructor gave a clear, simple presentation that gave us a good basic knowledge. This helped us open up the discussion on how we can improve our team culture, workflows, etc."  
Miharu Sugie, XAPT, Hungary

“I would like to thank you for the course, it has been very eye-opening and I think it will be very useful for me in the future.”
Miguel Sanchez Beato, CEO, Esebe Software, Slovakia

“I have had the opportunity to attend several trainings organized and co-tutored by Michal and those were one of the best training sessions I have ever attended. Michal is not only able to clearly share his own ideas, but he is always able to bring to the table excellent tutors and trainers from all around the world. Trainings offered by Aguarra are definitely one of the best in the field in the Czech Republic and I highly recommend them."
Ondřej Krajíček, General Manager, Research and Development, Y Soft Corporation, Czech Republic

„Learned a lot about Agile. Solid basis for further implementation in my company“,
Jaroslav Skrabalek, CEO, Acemcee

„Actually the result is much better than expected. Especially examples and exercises were very useful and helped to understand well.“,
P.A., Masaryk University, Brno

„I was glad that the topic was almost exclusively about Scrum. Even the exercises, which I usually find pointless, were useful“,
M.K., Masaryk University, Brno

„Better than I expected“, Martin Kuchar


 

Fotogalerie ze školení

ICSM BrnoICSM OstravaICSM BrnoICSM BrnoICSM BrnoICSM BudapestICSM BrnoICSM BrnoICSM BrnoICSM BrnoICSM Budapest