CZ
EN
HU
SK

Chci vědět více informací
Hlavní strana > Konzultace

Konzultace

Zhoršuje se Vám ziskovost organizace? Máte pocit, že stagnujete? Zákazníci se stěžují na kvalitu? Všechno dlouho trvá? Narostli jste a ztrácíte přehled, co se ve Vaší firmě vlastně děje? Lidé pouze chodí do práce od 9 do 5? Chybí Vám kreativní myšlenky? Víte, že v organizaci máte znalosti, ale tyto se nešíří a nepoužívají? Přibývá pravidel a rozšiřuje se byrokracie?

Také Vám a Vaší organizaci nabízíme agilní techniky, jako prostředek jak znovu získat ztracenou dynamiku.

Agilní transformace

Agilní transformace je řízený posun organizace s využitím agilních technik. Změna se dotýká organizační kultury a také způsobu, jak tady u nás děláme business – vyžaduje změnu v uvažování lidí a přístupu k řešení problémů. Lidé musí začít komunikovat odlišně a převzít víc odpovědnosti za rozhodnutí, manažeři se musí stát lídry a celá organizace musí být víc flexibilní v reakcích na změny okolí.

Nabízíme Vám naše vlastní know-how založené na mnohaletých zkušenostech s řízením technologických společností. Společně tak můžeme připravit postup, který je pro Vaši organizaci nejvhodnější. Náš přístup obsahuje nástroje pro řízení změny a také ucelený systém školení pro management anebo členy realizačních týmů.

 

Co budete pro transformaci potřebovat a co Vám změna přinese?

Organizace


Největší dopad na agilní transformaci má leadership, nebo také vize a cíle.

Náš přístup Vám pomůže úspěšně rozpoznat potřeby změny a následně definovat a řídit Váš cestovní plán.

Přínosy
 • Zjednodušení organizační struktury – snížení nákladů.
 • Zlepšení flexibility při externích změnách
 • Zvýšení výnosů.
 • Lepší kvalita a zvýšení spokojenosti zákazníků.
 • Zkrácení vstupu na trh.

 

Znalosti a zručnosti


Úspěšná změna závisí na připravených lidech. Nejenom v týmech ale napříč organizací.

Od nejvyššího managementu po organizační týmy Vás naučíme nové způsoby práce, efektivnější komunikaci, nové technické zručnosti a představíme nové nástroje, které Vám pomůžou zlepšit spolupráci.

Přínosy
 • Zvýšení odborných znalostí pracovníků.
 • Zrychlení inovací a lepší spolupráce.
 • Efektivnější komunikace.
 • Leadership.

Organizační kultura


Pro řízení organizace a inovací je důležitým předpokladem transparentní firemní kultura. Kultura postavená na vzájemné důvěře a spolupráci.

Pomůžeme Vám opět zavést do Vaší organizace kulturu, která podporuje inovace a přináší zájem o trvalé zlepšování.

Přínosy
 • Přesunutí kompetence tam, kde je nejvíc informací pro rozhodování.
 • Převzetí odpovědnosti za výsledky.
 • Inovace.

Audit

Implementace agility do organizace je jasná úloha. Avšak každá organizace se trochu liší. Audit je diagnostická část projektu, kde se snažíme porozumět problémům v kontextu organizace, zmapovat základní procesy, roly a jejich odpovědnosti. Naši zkušení konzultanti Vám pomůžou rozpoznat, kde máte v organizaci slabá místa a kde se můžou objevit potenciální problémy.


V průběhu auditu se zaměříme na:
 
 • Současnou strukturu organizace.
 • Základní procesy a jak se v organizaci tvoří hodnota.
 • Organizační kulturu a komunikační cesty.
 • Zručnosti a kvalifikace jednotlivců.
 • Používané metodiky a jejich soulad s očekáváním společnosti. 

Koučing

Naše koučingové postupy pomáhají lidem urychlit aplikaci nových znalostí přímo na jejich pracovišti. Tak získají větší sebedůvěru ve své nové roli, a při využití nových techniky a postupů. Naši zkušení koučové pomůžou Vašim manažerům a týmům najít vlastní modifikace a zlepšení postupů v průběhu agilní transformace.

Poskytujeme koučing pro různá zaměření:
 
 • Koučing managementu a vůdcovství.
 • Individuální koučing a koučování týmů.
 • Jemné vylepšování organizace týmů.

Cíle a plánování

Agilní transformace není náhodný proces. Porozumění cílům a správné plánování tvoří základ stejně, jako při jakékoliv jiné změně. Naši zkušení konzultanti pracují s Vašim manažerským týmem a pomáhají mu navrhnout plány tak, aby v nich zohlednili specifika organizace – malá anebo velká společnost, bez znalosti agilních technik anebo s hlubokou znalostí a mnoho dalších. Naše zkušenost je neocenitelná při překonávání status-quo a při nasazení radikální a měřitelné změny do organizace.

Pomůžeme Vám navrhnout správnou strategii, která obsahuje:
 
 • Jasně definovaná očekávání.
 • Cestovní mapu Vaší transformace.
 • Měřitelné parametry pro sledování průběhu procesu změny.
 • Hodnoty, metody a komunikaci.
 • Podporu v průběhu změnového procesu.


 

Školení

Agilita vyžaduje získat velké množství nových zručností a zkušeností napříč organizací. Pomůžeme Vám zaintegrovat do Vašeho procesu transformace etapy pro školení nových zručností v různých částech organizace, abyste překonali znalostní mezeru:
 
 • Agilní management – manažerské dovednosti a vůdcovství, agilní a lean principy, měkké dovednosti.
 • Agilní projektový management – uznávané kvalitní školení (Certified Scrum Master, KANBAN, DSDM, Evolutionary Project Management, a pod.)
 • Návrh produktu a inovace - Certified Scrum Product Owner, Řízení požadavků, LEAN Startup, TRIZ, a mnoho dalších.
 • Technické zručnosti - Certified Scrum Developer, Test Driven Development, Continuous Integration, Acceptance Test Driven Development, Agile Testing, Software Architecture, a další.
Reference

​„We approched Michal right at the start of an Agile transformation process of our software solution development operation, spent more than a year together in nailing down the basis of such operation. Michal has great understanding of the sftware development methods and processes, in-depth understanding of the Agile domain. We highy valued his hands-on experience in transforming an software development organization into Agile like operation. Able to handle critical situations, clear communucation and plans, good startegist and leader of the roll-out as well. Should you need a person to lead your Agile transformation or operation I would highly recommend Michal to be considered for that role.“ November 22, 2018
Zoltán Faluvegy, Executive Vice President of Software Operations, XAPT Corporation


Training and consulting from Aguarra enabled us to properly initiate the Agile transformation for our European B2B Portal team. The main added value was in Michal Vallo, who gave our teams and management not only how should we do things, but also principles why. Our teams felt safer to start our Agile transformation immediately, business was finally convinced. After running Scrum with 2 customer/supplier mixed teams for 1 year, we would choose Michal again“ November 01, 2018
David Erbmann, Manager Portal B2B Europe, Konica Minolta Business Solutions Europe


Pisete dobre motivacne emaily. Vdaka za to. Ak ste si odzili niekolko transformacii, viete, ze okrem dobrej vizie je dolezite spravne nacasovanie a tuzba po zmene. A tato pripravenost ostava na vasej intuicii. V kazdom pripade, rozhovory s Vami su dobry pohlad do zrkadla.“ September 22, 2017
Marek Vandák, Head of Software Development, Anasoft


„Účastnil jsem se již třech školení pořádaných firmou Aguarra a všechna tato školení hodnotím jako velmi přínosná a profesionálně provedená. Obrovskou výhodou školení této firmy jsou lektoři, kteří danému tématu nejen rozumí, ale prakticky a dlouhodobě se mu věnují. Často jde i o mezinárodně uznávané kapacity v dané oblasti - moje poslední školení k metodice DSDM vedl jeden z autorů Agilního manifestu Arie van Bennekum.

Obecně si myslím, že školení od Aguarry jsou bezkonkurenčně nejlepší školení v oblasti agilního managementu v ČR a zejména školení Management 3.0 by měl absolvovat každý manažer (zdaleka nejen z oblasti IT vývoje).“ April 4, 2014
Zdeněk Macháček, Delivery Manager, Principal engineering


„Jednoduše: S Michalem se nám povedlo zvýšit průstupnost zakázek v PRIA SYSTEM. Za 5 měsíců jsme šli z obratu 700.000 Kč na 1.500.000 Kč. Co dodat? Snad jen to, že mám pocit, že je to dokonce i udržitelné :).” 15 Október, 2013
Jan Podzimek, CEO, PRIA SYSTEM


In 2012 we have started process of company revitalization to prepare us for international expansion. We invited Michal to join our internal Allegro Scrum Competence Team to work together and guide us through the process of change - agile transformation. Starting with top management, Agile became part of our strategic plans, in structure, in processes, in operations and in responsibilities. Quite radical change for organization with long history and culture. Later Michal trained development teams for Scrum, agile and non-agile techniques and helped us to create new roles – ScrumMaster, Product Owner or agile managers. In following months he have provided regular support, coaching and mentoring on our agile journey. During transition we have learned a lot about ourselves. We have got to the path of continuous improvement, attracted new talents and enhanced collaboration among colleagues, internal departments and with customers. And we still continue. Working with Aguarra is inspiring, radical, and often challenging us from status quo. With greatest pleasure we recommend Aguarra.” September 2, 2013
Radek Havlík, CEO, NetDirect
Václav Liška, Webshop Segment Leader, Allegro Group“We have been working with Michal Vallo during 2011 on the improvements of the SCRUM process in Oriflame. He made SCRUM audit in our web development department. With the better understanding of the process we have opened a room for potential improvements and implementation of the best practices.

After the couple of follow up workshops and training with Michal we achieved great improvements on the level of the development team, product owners and inspire them for better communication. Since then we are continuously trying to inspect and change how we do the things.
Cooperation with Michal was very useful and inspiring. Thanks to him we have moved our SCRUM in web development to the next level.”
René Andrš, Web Development Leader, Oriflame Software


“With help of Michal Vallo, who made Scrum Observation and Assessment in our team, we were able to boost productivity, break stagnation, and inspire team members for better communication. In time frame of 2 weeks and couple of follow-up sessions, we collected enough objective points to inspect and adjust, which leaded to about 10% raise of team velocity and open additional potential for improvements.”
Nick Entin, Vice President, Polarion Software GmbH